Bize Mail Gönderin

info@odakyaraticidrama.com

Bizi Arayın

0 212 871 01 35

0 555 105 01 35

Duyurular

Sertifikalı Yaratıcı Drama Eğitimi

Doğaçlamaya dayanan, sahneleme amaçlı olmayan, süreç merkezli, katılımcıların, hayal ederek, yaşantılar üzerine ürettiklerini, bir lider rehberliğinde yansıttıkları bir drama biçimidir. Lider (drama eğitmeni) grubun keşfetmesi, gelişmesi, duygu ve düşüncelerini dramatik oyunlar yoluyla ifade etmesi için rehber olur, yönlendirir.


Oyun Terapisi Eğitimi

Eğitimli oyun terapistlerinin, danışanların, çocukların, psikososyal sorunlarını engellemek ya da çözmelerine, ideal büyüme ve gelişimi gerçekleştirmelerine yardımcı olmak amacıyla, oyunun terapötik gücünden yararlandıkları kişilerarası bir süreç tesis etmek için kuramsal bir modeli sistemli bir biçimde kullanmasıdır.


Psikolojik Travma ile Başetme Eğitimi

Ülkemizde yaşayan bireyler, hayatlarının bir döneminde travmatik bir yaşantı geçirmektedir. Özellikle çocukluk çağında yaşanan travmatik deneyimler yaşam boyu kalıcı etkiler bırakmaktadır. Bireyler çocukluk çağında geçirilen bu travmatik yaşantılarla baş etme becerisi geliştirmezlerse, geçirilen bu yaşantılar bireylerin yaşam kalitesini düşürmektedir. Hatta yaşanan travmanın etki derecesine göre ruh sağlığı bozukluklarına neden olmaktadır.


Terapi Amaçlı Psikodrama Çalışması "Korkuya Karşı Cesaret"

Psikodrama, bireylerin yaşadıkları sorunları, yeniden ele alıp sorgulama ve sahneleme biçimi olarak tanımlanabilir. Bireyler bir grup ortamı içinde, diğerleriyle etkileşim içinde, girdikleri rollerle, kendileriyle ilgili farkındalık kazanırlar. Psikodrama bireylere, dramatik canlandırmalar yoluyla, geçmiş ve güncel sorunlarını ve çatışmalarını ya da geleceğe dair beklenti, kaygı ve güçlüklerini ele alarak hazırlanma, başa çıkma becerilerini görme ve bunları deneme olanağını sağlar. Bu yönüyle Psikodramanın terapötik etkisi yanı sıra, pedagojik etkinliğinden de söz edilebilir.


Sanat Terapisiyle İçsel Keşif ve Farkındalık Atölyesi

Herkes hayatının bir döneminde yaşadığı zor duyguları ifade ederken kelimelerin yetersiz kaldığını hissetmiştir. Zaman zaman dolup taşmaya neden olan duygular anlatılırken doğru sözcüğü bulmakta zorlanılır, sanki hiçbir kelime tam anlamıyla bu hisleri tarif edememektedir. İşte sözün bittiği ve yetmediği yerde sanat bir ifade aracı olarak yardımcı olur bizlere. Sanat Terapisi kelimelerin ötesinde kendini ifade etmeye ve kendini tanıyıp keşfetmeye kapı açar.


Çocuk Psikodraması

Çocuk psikodraması çocukların günlük yaşamlarında yaşadıkları zorlukları, geçmişlerinde kalan önemli olayları ve bunlara ilişkin duygularını, yetersizliklerini, başarısızlıklarını ve bunlara bağlı olarak gelişen önyargılarını ve inançlarını sahneleyerek ortaya koydukları ve bu yolla değişimin sağlandığı terapötik bir süreçtir.Çocuk psikodramasında öfke, saldırganlık gibi olumsuz duygular oyunlar yoluyla kontrollü bir şekilde dışa vurulmaktadır. Bu da hem daha az tehlikeli hem de iyileştirici olmaktadır.


2018 Yaz Dönemi Aşama Programı

T.C M.E.B ÖZEL ODAK YARATICI DRAMA EĞİTMENLİĞİ KURSU 2018 YAZ DÖNEMİ AŞAMA PROGRAMI


Gelişmelerden Haberdar Olmak İçin Haber Bültenimize Kaydolun.