Bize Mail Gönderin

info@odakyaraticidrama.com

Bizi Arayın

0 212 871 01 35

0 555 105 01 35

Korkuya Karşı Cesaret

Terapi Amaçlı Psikodrama Çalışması Korkuya Karşı Cesaret

Terapi Amaçlı Psikodrama Çalışması "Korkuya Karşı Cesaret"

Psikodrama, bireylerin yaşadıkları sorunları, yeniden ele alıp sorgulama ve sahneleme biçimi olarak tanımlanabilir. Bireyler bir grup ortamı içinde, diğerleriyle etkileşim içinde, girdikleri rollerle, kendileriyle ilgili farkındalık kazanırlar. Psikodrama bireylere, dramatik canlandırmalar yoluyla, geçmiş ve güncel sorunlarını ve çatışmalarını ya da geleceğe dair beklenti, kaygı ve güçlüklerini ele alarak hazırlanma, başa çıkma becerilerini görme ve bunları deneme olanağını sağlar. Bu yönüyle Psikodramanın terapötik etkisi yanı sıra, pedagojik etkinliğinden de söz edilebilir (Schützenberger, 1995)

Cesaret, bütün korkulara rağmen bilinmeyene adım atmaktır. Cesaret, korkusuzluk demek değildir. Korkusuzluk, sürekli cesur ve daha cesur olunca ortaya çıkar. Cesaretin en uç deneyimi korkusuzluktur. Korkusuzluk, cesaretin sonsuz olduğu zaman ortaya çıkan güzel kokudur. Başlangıçta korkak ile cesur arasında pek bir fark yoktur. Tek fark: Korkak korkularına kulak verir ve onları izler. Ve cesur, onları bir kenara atıp, ileri adım atar. Cesur insan, korkularına rağmen bilinmeyene adım atar. O, korkuyu bilir. Korku oradadır.

Sizler birçok beceri ve yeteneğe sahipsiniz. Ancak korkularınız ileri adım atmanızı engelliyor olabilir. Birlikte gerçekleştireceğimiz PSİKODRAMA grup terapisi ile korkularınızla yüzleşerek beceri ve yeteneklerinizi harekete geçirebilirsiniz. Korkularınızla yüzleşmek ve ileri daha ileri adım atmak istiyorsanız psikodrama grup terapisine katılabilirsiniz.

Ayrıca grup terapisi bireysel terapilare göre son derece ekonomiktir.

Toplam oturum sayısı haftada bir olmak üzere 20 oturum

Çalışma saatleri: 18:00-21:00 arası

Kontenjan: 16 kişi

Yer: Odak Yaratıcı Drama Kursu

Adres: Cumhuriyet mah. Atatürk bulvarı Adm iş merkezi No:8 Kat:4 Daire:37 Beylikdüzü / İstanbul

Tel: 0555 105 01 35 - 0 212 871 01 35

İletişim Kurulacak Yetkili: Kurum Müdürü: Murat Gürhan

Ücret: Arayarak bilgi alabilirsiniz


Psikodrama Terapisti: Hatice SUBAŞI

Gazi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden 1993 yılında Mezun oldum. 1994-1999 yılları arasında bir devlet lisesinde felsefe grubu öğretmenliği yaptım. Bir eğitimci olarak geçirdiğim, hayatımın en keyifli yıllarıydı. 1999 yılında İstanbul'da psikolojik danışman olarak çalışmaya başladım. Benim İstanbul'da çalışmaya başlamamdan kısa bir süre sonra Marmara depremi yaşandı. Deprem sonrası ülkemize gelen birçok yabancı uzmandan ve ülkemizde hizmet veren deneyimli hocalardan "Travma Sonrası Normalleştirme Eğitimi" aldım.

Bu dönemde YÖRET Vakfının Uluslar arası Sivil Toplum Kuruluşlarıyla birlikte M.E.B işbirliği ile düzenlediği iki yıl süren "Travma Sonrası Normalleştirme ve Kriz Müdahale Eğitimlerine "katıldım. Aynı zamanda deprem bölgesinde iki yıl boyunca normalleştirme çalışmalarına katıldım. Krize Müdahale Eğitimi, Travma Sonrası Meslektaş Süpervizyonu, Çocuklarla yapılan Kriz Müdahale Çalışmaları, Çocuklarla Bilişsel Davranışçı (EMDR) çalışmaları eğitimleri aldım.

1999 yılında Psikodrama Eğitimine başladım ve yedi(7) yıl süren Psikodrama eğitimimi tamamladım. Psikodrama Eğitimim sırasında Aile Ağacı, Bireysel Psikodrama, Çocuk Psikodraması, Anne-Bebek Psikodraması eğitimleri aldım.

Birçok yabancı uluslar arası tanınmış uzmanla kongrelere ve "workshop"lara katılma şansım oldu. Zerka MORENO, Marcia KARP, Jacop GERSHONİ, Robert MACY, Adle Dyregrov eğitim aldığım uzmanlardan bazılarıdır.

Halen bir Vakıf Üniversitesinde Yüksek Lisansıma devam etmekteyim. Tez çalışmamı Travma Sonrası Normalleştirme Çalışmasına yönelik olarak yapmaktayım. YÖRET Vakfında gönüllü çalışmalarıma devam ediyorum. "Psikodrama ve Kadim Bilgelik" adında bir kitabım var.

Görüşmek üzere…

Gelişmelerden Haberdar Olmak İçin Haber Bültenimize Kaydolun.